Apr 24
HomeLoginBrowseNewsTV SchedulePreferenceHelp
 

Hero TV Weekly Schedule

Monday
12:00 AM - Di-Gata Defenders (replay)
12:30 AM - Getbackers (replay)
01:00 AM - Chaotic (replay)
01:30 AM - Shaman King (replay)
06:00 AM - Mister Ajikko
06:30 AM - Machine Robo Rescue
07:00 AM - Monster Rancher
07:30 AM - Knights of Ramune & 40
08:00 AM - Dubber's Cut
08:05 AM - Shen Bing Kids
08:30 AM - Digimon Adventure
09:30 AM - Bakugan
10:00 AM - Yu-Gi-Oh! Duel Monsters
10:30 AM - Louie the Rune Soldier
11:00 AM - Dubber's Cut (replay)
11:05 AM - Gatchaman
11:30 AM - Shaman King
12:00 PM - Major
12:30 PM - The Prince of Tennis
01:00 PM - Masked Rider Blade
01:30 PM - Ultraman Cosmos
02:00 PM - Gundam Seed Destiny
02:30 PM - Voltron Vehicle Force
03:00 PM - Bokura ga Ita
03:30 PM - Love Hina
04:00 PM - Monster Rancher (replay)
04:30 PM - Digimon Adventure (replay)
05:30 PM - Bakugan (replay)
06:00 PM - Shen Bing Kids (replay)
06:30 PM - Louie the Rune Soldier (replay)
07:00 PM - Yu-Gi-Oh! Duel Monsters (replay)
07:30 PM - Gatchaman (replay)
08:00 PM - Shaman King (replay)
08:30 PM - Major (replay)
09:00 PM - Dubber's Cut (replay)
09:05 PM - The Prince of Tennis (replay)
11:30 PM - Gundam Seed Destiny (replay)
Tuesday
12:00 AM - Voltron Vehicle Force (replay)
12:30 AM - Yu-Gi-Oh! Duel Monsters (replay)
01:00 AM - Bakugan (replay)
01:30 AM - Louie the Rune Soldier (replay)
06:00 AM - Mister Ajikko
06:30 AM - Machine Robo Rescue
07:00 AM - Monster Rancher
07:30 AM - Knights of Ramune & 40
08:00 AM - Dubber's Cut
08:05 AM - Shen Bing Kids
08:30 AM - Digimon Adventure
09:30 AM - Bakugan
10:00 AM - Yu-Gi-Oh! Duel Monsters
10:30 AM - Louie the Rune Soldier
11:00 AM - Dubber's Cut (replay)
11:05 AM - Gatchaman
11:30 AM - Shaman King
12:00 PM - Major
12:30 PM - The Prince of Tennis
01:00 PM - Masked Rider Blade
01:30 PM - Ultraman Cosmos
02:00 PM - Zoids Genesis
02:30 PM - Voltes V: Evolution
03:00 PM - Happiness!
03:30 PM - Rumbling Hearts
04:00 PM - Monster Rancher (replay)
04:30 PM - Digimon Adventure (replay)
05:30 PM - Bakugan (replay)
06:00 PM - Shen Bing Kids (replay)
06:30 PM - Louie the Rune Soldier (replay)
07:00 PM - Yu-Gi-Oh! Duel Monsters (replay)
07:30 PM - Gatchaman (replay)
08:00 PM - Shaman King (replay)
08:30 PM - Major (replay)
09:00 PM - Dubber's Cut (replay)
09:05 PM - The Prince of Tennis (replay)
11:30 PM - Zoids Genesis (replay)
Wednesday
12:00 AM - Voltes V: Evolution (replay)
12:30 AM - Yu-Gi-Oh! Duel Monsters (replay)
01:00 AM - Bakugan (replay)
01:30 AM - Louie the Rune Soldier (replay)
06:00 AM - Mister Ajikko
06:30 AM - Machine Robo Rescue
07:00 AM - Monster Rancher
07:30 AM - Knights of Ramune & 40
08:00 AM - Dubber's Cut
08:05 AM - Shen Bing Kids
08:30 AM - Digimon Adventure
09:30 AM - Bakugan
10:00 AM - Yu-Gi-Oh! Duel Monsters
10:30 AM - Louie the Rune Soldier
11:00 AM - Dubber's Cut (replay)
11:05 AM - Gatchaman
11:30 AM - Shaman King
12:00 PM - Major
12:30 PM - The Prince of Tennis
01:00 PM - Masked Rider Blade
01:30 PM - Ultraman Cosmos
02:00 PM - Gundam Seed Destiny
02:30 PM - Voltron Vehicle Force
03:00 PM - Bokura ga Ita
03:30 PM - Love Hina
04:00 PM - Monster Rancher (replay)
04:30 PM - Digimon Adventure (replay)
05:30 PM - Bakugan (replay)
06:00 PM - Shen Bing Kids (replay)
06:30 PM - Louie the Rune Soldier (replay)
07:00 PM - Yu-Gi-Oh! Duel Monsters (replay)
07:30 PM - Gatchaman (replay)
08:00 PM - Shaman King (replay)
08:30 PM - Major (replay)
09:00 PM - Dubber's Cut (replay)
09:05 PM - The Prince of Tennis (replay)
11:30 PM - Gundam Seed Destiny (replay)
Thursday
12:00 AM - Voltron Vehicle Force (replay)
12:30 AM - Yu-Gi-Oh! Duel Monsters (replay)
01:00 AM - Bakugan (replay)
01:30 AM - Louie the Rune Soldier (replay)
06:00 AM - Mister Ajikko
06:30 AM - Machine Robo Rescue
07:00 AM - Monster Rancher
07:30 AM - Knights of Ramune & 40
08:00 AM - Dubber's Cut
08:05 AM - Shen Bing Kids
08:30 AM - Digimon Adventure
09:30 AM - Bakugan
10:00 AM - Yu-Gi-Oh! Duel Monsters
10:30 AM - Louie the Rune Soldier
11:00 AM - Dubber's Cut (replay)
11:05 AM - Gatchaman
11:30 AM - Shaman King
12:00 PM - Major
12:30 PM - The Prince of Tennis
01:00 PM - Masked Rider Blade
01:30 PM - Ultraman Cosmos
02:00 PM - Zoids Genesis
02:30 PM - Voltes V: Evolution
03:00 PM - Happiness!
03:30 PM - Rumbling Hearts
04:00 PM - Monster Rancher (replay)
04:30 PM - Digimon Adventure (replay)
05:30 PM - Bakugan (replay)
06:00 PM - Shen Bing Kids (replay)
06:30 PM - Louie the Rune Soldier (replay)
07:00 PM - Yu-Gi-Oh! Duel Monsters (replay)
07:30 PM - Gatchaman (replay)
08:00 PM - Shaman King (replay)
08:30 PM - Major (replay)
09:00 PM - Dubber's Cut (replay)
09:05 PM - The Prince of Tennis (replay)
11:30 PM - Zoids Genesis (replay)
Friday
12:00 AM - Voltes V: Evolution (replay)
12:30 AM - Yu-Gi-Oh! Duel Monsters (replay)
01:00 AM - Bakugan (replay)
01:30 AM - Louie the Rune Soldier (replay)
06:00 AM - Mister Ajikko
06:30 AM - Machine Robo Rescue
07:00 AM - Monster Rancher
07:30 AM - Knights of Ramune & 40
08:00 AM - Dubber's Cut
08:05 AM - Shen Bing Kids
08:30 AM - Digimon Adventure
09:30 AM - Bakugan
10:00 AM - Yu-Gi-Oh! Duel Monsters
10:30 AM - Louie the Rune Soldier
11:00 AM - Dubber's Cut (replay)
11:05 AM - Gatchaman
11:30 AM - Shaman King
12:00 PM - Major
12:30 PM - The Prince of Tennis
01:00 PM - Masked Rider Blade
01:30 PM - Ultraman Cosmos
02:00 PM - Gundam Seed Destiny
02:30 PM - Voltron Vehicle Force
03:00 PM - Bokura ga Ita
03:30 PM - Love Hina
04:00 PM - Monster Rancher (replay)
04:30 PM - Digimon Adventure (replay)
05:30 PM - Bakugan (replay)
06:00 PM - Shen Bing Kids (replay)
06:30 PM - Louie the Rune Soldier (replay)
07:00 PM - Yu-Gi-Oh! Duel Monsters (replay)
07:30 PM - Gatchaman (replay)
08:00 PM - Shaman King (replay)
08:30 PM - Major (replay)
09:00 PM - Dubber's Cut (replay)
09:05 PM - The Prince of Tennis (replay)
11:30 PM - Gundam Seed Destiny (replay)
Saturday
12:00 AM - Voltron Vehicle Force (replay)
12:30 AM - Yu-Gi-Oh! Duel Monsters (replay)
01:00 AM - Bakugan (replay)
01:30 AM - Louie the Rune Soldier (replay)
06:00 AM - Mister Ajikko
06:30 AM - Iron Man 28
07:30 AM - The Three-eyed One
08:05 AM - Ultraman Tiga
08:30 AM - Dubber's Cut
08:35 AM - Justirizers
09:00 AM - Di-Gata Defenders
09:30 AM - Dubber's Cut
09:35 AM - Legend of the Dragon
10:00 AM - Storm Hawks
10:30 AM - The Twelve Kingdoms
11:00 AM - Pretear
11:30 AM - Getbackers
12:00 PM - Chaotic
12:30 PM - Shaman King
01:00 PM - D.I.C.E. (replay)
01:30 PM - Astro Boy
02:00 PM - Fortune Quest
02:30 PM - The Twelve Kingdoms (replay)
03:00 PM - D.C. ~Da Capo~
03:30 PM - Pretear (replay)
04:00 PM - Dubber's Cut
04:05 PM - Legend of the Dragon (replay)
04:30 PM - Storm Hawks (replay)
05:00 PM - Big Mouth Dudu
05:30 PM - ATASHIn'CHI
06:00 PM - D.I.C.E. (replay)
06:30 PM - Astro Boy (replay)
07:00 PM - Shaman King (replay)
07:30 PM - Getbackers (replay)
08:00 PM - Chaotic (replay)
08:30 PM - Sugar Sugar Rune
10:30 PM - D.C. ~Da Capo~ (replay)
11:00 PM - Ultraman Tiga (replay)
11:30 PM - Justirizers (replay)
Sunday
12:00 AM - Di-Gata Defenders (replay)
12:30 AM - Getbackers (replay)
01:00 AM - Chaotic (replay)
01:30 AM - Shaman King (replay)
06:00 AM - Mister Ajikko
06:30 AM - Iron Man 28
07:30 AM - The Three-eyed One
08:05 AM - Ultraman Tiga
08:30 AM - Dubber's Cut
08:35 AM - Justirizers
09:00 AM - Di-Gata Defenders
09:30 AM - Dubber's Cut
09:35 AM - Legend of the Dragon
10:00 AM - Storm Hawks
10:30 AM - The Twelve Kingdoms
11:00 AM - Pretear
11:30 AM - Getbackers
12:00 PM - Chaotic
12:30 PM - Shaman King
01:00 PM - D.I.C.E. (replay)
01:30 PM - Astro Boy
02:00 PM - Fortune Quest
02:30 PM - The Twelve Kingdoms (replay)
03:00 PM - D.C. ~Da Capo~
03:30 PM - Pretear (replay)
04:00 PM - Dubber's Cut
04:05 PM - Legend of the Dragon (replay)
04:30 PM - Storm Hawks (replay)
05:00 PM - Big Mouth Dudu
05:30 PM - ATASHIn'CHI
06:00 PM - D.I.C.E. (replay)
06:30 PM - Astro Boy (replay)
07:00 PM - Shaman King (replay)
07:30 PM - Getbackers (replay)
08:00 PM - Chaotic (replay)
08:30 PM - Sugar Sugar Rune
10:30 PM - D.C. ~Da Capo~ (replay)
11:00 PM - Ultraman Tiga (replay)
11:30 PM - Justirizers (replay)
 
Search

Hero TV